westernové oblečení pro každého

...trumf na vaší straně!

0 Kč

O nás

Jiří A Alena Navrátilovi

Dobré ráno, odpoledne či večer,

záleží na tom, kdy jste stránky firmy WESTERN-JAAN navštívili, za což Vám děkujeme.

K historii:

V roce 1996 jsme začali s klobouky a drží nás to dodnes.

Nejprve to byla prodejna ve Frýdku-Místku s běžným sortimentem klobouků, čepic a doplňků a start nám umožnila velmi dobrou spolupráci firma Tonak a.s. Nový Jičín, za což ji patří dík. Časem, jako příznivci folku, country, trampingu i westernu, jsme se stále více začali zaměřovat na „kovbojské klobouky“ a začali je nejen nakupovat, ale i vyrábět. Samozřejmě, že kapelíny nám opět dodával Tonak a my se snažili upoutat veřejnost tvarem, cenou a hlavně nápaditým zdobením. Vyjeli jsme taky na první prodejní akci – folkový festival Zahrada, tehdy ještě ve Strážnici, v památném roce 1997- povodní na Moravě. A než nás „to chytlo“, měli jsme prodáno ! Tím nás ovšem taky chytla myšlenka, vyjíždět za našimi zákazníky přímo „do akce“ a to nás opět nepustilo dodnes. Rádi se totiž setkáváme s lidmi našeho ražení a tím jsme si vytvořili i mnoho přátel, kdy byl nejprve vztah obchodní a potom i přátelský.

Další směřování firmy bylo ovlivněno nejen obchodem, potávkou, naším pronikáním do světa country a westernu, ale i rodinnými záležitostmi. A tak po Frýdku-Místku byla prodejna ve Vratimově, v Ostravě a v Praze. Zde se nám taky podařilo v Saském dvoře zorganizovat koncert Zelenáčů Mirka Hoffmanna. A tak v roce 2003 znělo country pod Karlovým mostem poprvé a naposled ?! Od roku 1998 jsme taky začali oficiálně, jako první v ČR, dovážet zboží od firmy Western Express z USA a zabývat se i velkoobchodem. Taky jsme jako jedni z prvních provozovali webové stránky s westernovou módou. Ale jak to bývá, ne vždy jsme bohužel narazili i v tomto odvětví obchodu na solidní obchodní partnery a tak jsme uzavřeli kamenný obchod a dále se věnovali prodeji na akcích a velkoobchodu „ze starých známostí“.

K historii naší firmy patří samozřejmě taky spolupráce a event. sponzorství s tanečními (Crock 14, Caramelka, Hazard ..) a hudebními (Zelenáči M.H., T.Linka a Přímá linka, P. Kocman…) skupinami, westernovými organizacemi (WI-CZ - zvláště pak Rodeo Corral. PLWiR - Polsko), ranči, rančery atd., účast na výstavách koní, rodeích, westernových závodech, country festivalech a to nejen v ČR, ale i na Slovensku, Polsku, Německu atd.

Obrazovou část z naší historie můžete spatřit ve fotogalerii. 

K filozofii:

  • s úctou, vstřícností, pochopením, ochotou a vždy s úsměvem ke každému zákaznikovi

  • slušný zákazník má vždy pravdu, a když nemá, velmi oceníme, že je slušný

  • neprodávat za každou cenu - vždy musí být koupě uváženým rozhodnutím zákazníka

  • poradit, ale nevnucovat – vždy musí odcházet zákazník s pocitem dobré koupě

  • pokud se koupě nepovedla (dárek, velikost apod.) s ochotou zboží vyměníme nebo vrátíme peníze, nebudeme vám vnucovat něco, co nepotřebujete

  • vždy dbát na dobré jméno firmy 

K filozofii našeho prodeje taky patří snaha zákazníkovi naslouchat a tak se nám často při přímém prodeji stává, že potom naslouchá zákazník i nám. A co na to „tržní mechanismus“ ? Asi brečí, ale né vždy se musí něco trhnout a nové přátelství je pro nás důležitější.

Od svého vzniku patří k firmě WESTERN-JAAN slogan:   JAAN – trumf na vaší straně